KonuşmalarTEDx Bahcesehir University organizasyonunun Kırılma Noktası konsepti ile 6 Nisan 2019’da Zorlu PSM sahnesinde Yapay Zeka ve Disiplinlerarası Çalışmanın öneminden ve gerekliliğinden bahsetmiştir. Konuşmanın videosu yakında YouTube’ta yayınlanmaktadır!


Eylül 2017 – Mart 2019 tarihleri arasında gönüllü yapay zeka çalışmaları yürüttüğü Türkiye’nin en büyük kar amacı gütmeyen yapay zeka topluluğu Deep Learning Türkiye olarak kuruluşunun ilk yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) iş birliği ve Havelsan‘ın desteği ile 5 ve 6 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da BTK‘da gerçekleştirilen DeepCon’18 Büyük Yapay Zeka Konferansı’nın Düzenleme Kurulunda Eş Başkanlık görevini yürütmüştür. 

       


DeepCon’18 Yapay Zeka Konferansı
CNN TÜRK Ana Haber Bülteni ve Hürriyet Gazetesi‘nde yer buldu!


Smartcon (Leading Conference Series for A Smarter Business World ) 2018 İstanbul – Derin Öğrenme Türkiye Atölye Çalışması

2-3 Ekim 2018 tarihinde Wyndham Grand İstanbul Levent’te düzenlendi.

CNNTürk Para Dedektifi Programında Deep Learning Türkiye Topluluğu

Deep Learning Türkiye Topluluğunun misyon ve vizyonunu, yaptığımız çalışmalardan örnekler bahsederek ifade etmeye çalıştığım röportajın videosu:

Workinlot Yapay Zeka Sohbetleri: Akademi ve girişimcilik düzeyinde yapay zekayı konuştuk!

 

Yapay Zekada Çarpıcı Yenilik: Kapsül Ağları

28 Nisan 2018 tarihinde Ankara Üniversitesi’nde Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günleri (YAZGİG’18)’de yapmış olduğum sunumun videosu:

Yapay Öğrenme Modeli Geliştirirken Karşılaşılan Problemler ve Çözümleri

4 Nisan 2018 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde Deep Learning Türkiye Topluluğu ve Data İstanbul Ortak Etkinliğindeki Konuşmamdan Kesitler
Sunum Dosyası için Tıklayınız!

Sunum videosu part1- ML Problemler

Sunum videosu part2- ML Çözümler

 

Yapay Zeka ve Deep Learning (Ocak, 2018) – Kodluyoruz Akademi


Kodluyoruz Akademi tarafından 13 Ocak 2018 Cumartesi günü Kadıköy IDEA’da düzenlenen “Yapay Zeka ve Deep Learning Dünyası” organizasyonunda ‘Yapay Zeka ve Derin Öğrenmenin geçmişi, geleceği ve şu an yapılan somut çalışmalar’ hakkında konuştum.

Klasik Türk Müziği Makamlarının Tanınması ve Sınıflandırılması (2017) –  YTÜ Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü


Klasik Türk Müziği ile veri kümesi oluşturulması, öznitelik çıkarımı ve bunun için öngörülen kriterler anlatılmaktadır. Makamların sınıflandırılması için bazı Yapay Sinir Ağları, Makine Öğrenmesi ve Derin Öğrenme tekniklerine başvurulmaktadır.